CARSON FLIEGL STONE MASTER

Rozmowy ogólne o industrialu i aspektach technicznych
Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1382
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

CARSON FLIEGL STONE MASTER

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Panowie chciałbym do swojej scani dać właśnie tą naczepę, ale najpierw chciałem Was zapytać co o niej sądzicie. Na pewno mieliście okazję się nią "bawić" i szczerze powiecie czy za tą kasę warto ją zakupić...

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: CARSON FLIEGL STONE MASTER

Post autor: Maciej »

Jako były użytkownik takiej naczepy powiem w skrócie - warto!
Plusy:
- ładne wykonanie,
- mocna konstrukcja (wchodzi nawet 16 kg piachu),
- daje dużo zabawy,

Minusy:
- oryginalny mechanizm podnoszenia jest bardzo drogi, dorabiając swój trzeba mieć zaplecze
- miałem ją ze Scanią 4x4 i na ubitej glebie dawała radę, na piachu niestety ciężarówka siada (mowa o jeździe z obciążeniem), gdybym miął kiedyś wrócić do wanny carsona to brałbym do niej trucka 6x6,
- trzeba dobrze rozkminić jak ma być rozwiązane połączenie elektryczne naczepy z truckiem. Do samego kiprowania wystarczy tylko wtyczka do odbiornika (oddzielny regulator i pakiet w naczepie), ale już światełka wymagają albo jakiegoś modułu na podczerwień albo oddzielnej wtyczki. Ja zrobiłem na PS2 od klawiatury i nie byłem do końca zadowolony.

Awatar użytkownika
Denis
Kierowca
Posty: 4029
Rejestracja: 18 lip 2013, 09:46
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: CARSON FLIEGL STONE MASTER

Post autor: Denis »

Przy elektronice polecam moduł świateł Bluetooth oraz dac drugi odbiornik do naczepy wystarczy 3 kanałowy pierwszy kanał w samochodzie zostawić a w naczepie podpiąć pod 1 wywrot no i wiadomo drugi pakiet i regulator do wywrotu to trzeba upchnąć w ramie naczepy i wtedy nie ma zrywajacych się przewodów podczas np. Ostrego skrecania czy też zawracania

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1382
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: CARSON FLIEGL STONE MASTER

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Maciej no właśnie tak patrzyłem na ten mechanizm do kiprowania i on sam kosztuje ok 800 zł.. W scani mam MFC 03 i nie wiem czy będzie można do tego w jakikolwiek sposób podpiąć i światła w naczepie (na pewno nie przez ten ogromniasty przewód wchodzący w ścianę kabiny) do tego dochodzą podpory, silnik do kiprowania i światła obrysowe... A co powiecie o zawieszeniu, słyszałem że nie za bardzo pracuje??

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: CARSON FLIEGL STONE MASTER

Post autor: Maciej »

Podpory są zbędne. Co do podpinania świateł do MFC inaczej niż przez wtyczkę się nie wypowiem.

Co do zawieszenia - wypina się wahacze z poduszek i praca się poprawia. Zresztą nie praca zawieszenia jest ważna w tej naczepie.

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1382
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: CARSON FLIEGL STONE MASTER

Post autor: TiroManiaK_2006 »

A co jest ważne?? Mi się podoba ze wzgledu że jest jak prawdziwa jak w skali 1:1. Mam taką naczepę w skali 1:24 :)

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: CARSON FLIEGL STONE MASTER

Post autor: Maciej »

Ważne jest to, że oprócz felg i wahaczy jest to metalowy model, który zniesie wiele :ok

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1382
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: CARSON FLIEGL STONE MASTER

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Ok co do tego bedzie potrzebne nie licząc już mechanizmu podnoszenia, silnika, pakietu...

Awatar użytkownika
TiroManiaK_2006
Kierowca
Posty: 1382
Rejestracja: 08 sty 2018, 11:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 16 times

Re: CARSON FLIEGL STONE MASTER

Post autor: TiroManiaK_2006 »

Panowie czy mieliście oryginalne światła na tył w tej naczepie?? Nie mogę się dopatrzeć czy są tam światła wsteczne :scratch

Awatar użytkownika
Maciej
Site Admin
Posty: 7774
Rejestracja: 07 paź 2012, 17:47
Has thanked: 57 times
Been thanked: 71 times

Re: CARSON FLIEGL STONE MASTER

Post autor: Maciej »

Ja miałem i są. Mowa o tych 7 komorowych ori?

ODPOWIEDZ