Opony domowym sposobem

Rozmowy ogólne o industrialu i aspektach technicznych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mauy-miu
Śpioch
Posty: 5873
Rejestracja: 01 maja 2012, 22:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Opony domowym sposobem

Post autor: mauy-miu »

takie jak ma Pablo i Sławek mógłbyś skopiować ;)
pozdro

Awatar użytkownika
luki
Kierowca
Posty: 1630
Rejestracja: 03 lip 2012, 15:18

Re: Opony domowym sposobem

Post autor: luki »

Pabloss zobacz czy będzie się to opłacało skoro te opony http://www.ebay.pl/itm/RC-1-14-NEW2013T ... 461b5aeebb" onclick="window.open(this.href);return false; nie są mega drogie a i bieżnik prawie terenowy ,na pewno przy większy zamówieniu cena może nawet spaść do 49zł. za dwie szt.

Awatar użytkownika
barman_pl
Moderator
Posty: 9778
Rejestracja: 04 lip 2012, 19:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Opony domowym sposobem

Post autor: barman_pl »

Ja kupiłem podróbki fuld crossforce - powinny niedługo dojść więc dam znać co i jak ;)

Pozdr.

Awatar użytkownika
Maxu30
Kierowca
Posty: 2824
Rejestracja: 14 lis 2013, 10:46
Been thanked: 3 times

Re: Opony domowym sposobem

Post autor: Maxu30 »

A zastanawiałeś się nad odlewaniem na obrotowej tarczy (coś w rodzaju gramofonu) co powoduje, że siła odśrodkowa rozprowadza płynną gumę, wtedy opona będzie pusta, a co do gumy w płynie to mam mały zapas jakieś 15 kg to mogę trochę na testy udostępnić.

Awatar użytkownika
pabloss
Kierowca
Posty: 188
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:28

Re: Opony domowym sposobem

Post autor: pabloss »

Może i to jest rozwiązanie ale to ma być łatwo i w miarę szybko i jak najtaniej.

Masz jakąś kartę od tej swojej gumy tzn specyfikację czasy żelowania itp? prześlij mi na pw jeśli możesz.


oblukam i zobaczymy

Awatar użytkownika
Maxu30
Kierowca
Posty: 2824
Rejestracja: 14 lis 2013, 10:46
Been thanked: 3 times

Re: Opony domowym sposobem

Post autor: Maxu30 »

pabloss pisze:Może i to jest rozwiązanie ale to ma być łatwo i w miarę szybko i jak najtaniej.

Masz jakąś kartę od tej swojej gumy tzn specyfikację czasy żelowania itp? prześlij mi na pw jeśli możesz.


oblukam i zobaczymy
http://rctruck.pl/forum/viewtopic.php?f ... 1&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;
materiał to VG 70 (str.12)

Awatar użytkownika
pabloss
Kierowca
Posty: 188
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:28

Re: Opony domowym sposobem

Post autor: pabloss »

Dzięki właściwości wg mnie dobre tylko jeden parametr mnie martwi czas życia mikstury.

Do odlewania ciśnieniowego pewnie dobra ale tutaj to nie wiem czy bym zdążył żeby pęcherzy nie było

Czas życia [sec] 6

Awatar użytkownika
griszaa
Złomiarz
Posty: 10987
Rejestracja: 22 sie 2012, 04:52
Been thanked: 2 times

Re: Opony domowym sposobem

Post autor: griszaa »

to musisz sie uwijac ... :hehe

sprawdz czy sie da a jak nie to trzeba dalej kombinowac ... masz juz formy do opon czy bedziesz po odlaniu krazka wycinal frezowal lub cos .... ?

Awatar użytkownika
pabloss
Kierowca
Posty: 188
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:28

Re: Opony domowym sposobem

Post autor: pabloss »

dzisiaj się biorę za formy będą z tych opon co mam.

Tylko martwi mnie cały czas ta pełna opona i standardowe fele które mają takie poprzeczki między rantami opon trzeba będzie je opiłować.

nie mogę znaleźć dobrej fotki by było wiadomo o co chodzi.

Pełna opon a na tą felgę by była idealna ten multitonn 2 http://www.afv-model.com/4711shop/produ ... ts_id=3386" onclick="window.open(this.href);return false;

w planach mam też felgi takie jak w linku z alumunium zrobić

Jak bym miał takie felgi to oponę bym od razu odlewał na feldze i by była przyklejona do felgi na stałe.

To może tak zrobimy kto ma frezarkę cnc i umie rysować to będą i felgi do naczep szerokie.

Awatar użytkownika
Maxu30
Kierowca
Posty: 2824
Rejestracja: 14 lis 2013, 10:46
Been thanked: 3 times

Re: Opony domowym sposobem

Post autor: Maxu30 »

pabloss pisze:Dzięki właściwości wg mnie dobre tylko jeden parametr mnie martwi czas życia mikstury.

Do odlewania ciśnieniowego pewnie dobra ale tutaj to nie wiem czy bym zdążył żeby pęcherzy nie było

Czas życia [sec] 6
Realny czas tężenia to około 2 min przetestowane :D

ODPOWIEDZ